لوگو1
سازمان تاکسیرانی رشت
۱۴۰۰ شنبه ۱ آبان
.
gg
اقدامات در دست انجام در حوزه سرمایه گذاری

مرکز معاینه فنی، جایگاه سوخت دیزل یورو 5 و باس واش

حوزه اثرگذاری: #درآمدپایدار #افزایش ایمنی #کاهش مصرف سوخت #اشتغال زایی

انگیزه: ایجاد درآمد پایدار، استفاده از پتانسیل تکنولوژی جدید یورو 5 و امکان کنترل منظم وضعیت فنی و ظاهری ناوگان

توضیحات: با عنایت به لزوم برخورداری از یک مرکز مستقل معاینه فنی متعلق به مجموعه شهرداری رشت، احداث یک مرکز فنی با اولویت دهی و تسهیلات خاص برای خودروهای حمل و نقل عمومی در دستور کار قرار گرفت. در این راستا و در همکاری با سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت، تهیه اسناد فراخوان جهت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای این طرح در دستور کار قرار گرفته که ضمن تأثیرات مثبت زیست محیطی و افزایش ایمنی، منبع درآمد پایداری برای سازمان خواهد بود.


برون سپاری خطوط اتوبوسرانی

حوزه اثرگذاری: #اقصادمقاومتی #اشتغالزایی #حمل و نقل عمومی #افزایش بهره وری #برونسپاری

انگیزه: کاهش هزینه و سرویس دهی منظم و باکیفیت به شهروندان

توضیحات: در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی در جهت چالاک سازی سازمان و همچنین افزایش بهره وری وسطح کیفی خدمات در حوضه حمل و نقل عمومی انبوه بر، اسناد فراخوان و ارزیابی کیفی پیمانکاران تهیه و فراخوان با این مضمون تهیه و منتشر گردید. متأسفانه مراحل انتشار فراخوان و ارزیابی مربوطه با تغییرات بی سابقه نرخ برابری ارز همراه گردیدکه منجر به عقب نشینی شرکت کنندگان از پیشنهادهای اولیه و ابطال فراخوان گردید.تغییر اسناد با شرایط مالی فعلی و فراخوان مجدد فعالین این حوزه در دست انجام است.

 

فراخوان احداث 104 ایستگاه اتوبوس

حوزه اثرگذاری: # اشتغال‌زایی # حمل و نقل عمومی # افزایش ایمنی

انگیزه: عدم وجود ایستگاه های مناسب و کاهش گرایش به حمل و نقل عمومی

توضیحات: در سالهای ماضی بدلیل عدم مدیریت واحد بر ایستگاههای حمل و نقل عمومی این بخش در بسیاری موارد متأسفانه مورد غفلت واقع شد و نتیجه آن شد که در حال حاضر شهر رشت فاقد ایستگاههای مناسب حمل و نقل عمومی است. ایستگاه های موجود اغلب فاقد سرپناه و محل نشستن بوده و علاوه بر اینکه در شان مردم فرهیخته شهر نیستند، بلکه رغبت و گرایش عمومی را برای استفاده از حمل و نقل عمومی بشدت کاهش می‌دهند.

اثرات غیرمستقیم چنین وضعیتی منجر به تبدیل شدن حمل و نقل عمومی، از وسیله ای برای حمل و نقل قشر متوسط و قوی جامعه، به وسیله ایاب و ذهاب قشر ضعیف خواهد شد و متعاقبا اثرات سوء آن با افزایش ترافیک شهری و آلودگی محیط زیست دامن گیر همه شهروندان خواهد شد.

در همین راستا در ابتدای سال جاری با مکان‌گزینی، طراحی و برآورد اولیه تعداد 104 ایستگاه اتوبوس در سطح شهر رشت، فراخوان احداث این ایستگاه ها جهت جذب سرمایه‌گذار منتشر شد و شرکتهای واجد صلاحیت آمادگی خود را برای مشارکت در این بخش اعلام کردند. این ایستگاه ها که 94 مورد آن از نوع عادی و 10 مورد آن از نوع ویژه هستند، با تمامی استانداردها و الزامات فنی و ترافیکی منطبق بوده و دارای تمامی امکانات مورد نیاز مسافرین بر طبق آخرین استانداردهای ملی و بین‌المللی می‌باشند. با اتمام فرآیند واگذاری این پروژه به پیمانکار صاحب صلاحیت، انتظار می‌رود در ماههای جاری، عملیات احداث این ایستگاه ها به زودی آغاز شود.

 
تاریخ به روز رسانی: 1398/04/26
تعداد بازدید: 1027
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal