لوگو1
سازمان تاکسیرانی رشت
۱۴۰۰ شنبه ۱ آبان
.
gg
اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی

تعیین فرآیند جدید تنبیه و تشویق رانندگان

حوزه اثرگذاری: # فرهنگی # افزایش بهره‌وری

انگیزه: ایجاد انگیزه فعالیت مثبت و اثربخشی مستقیم رفتار در حوزه درآمدی رانندگان

توضیحات: تنبیه و تشویق دو عامل موثر در اصلاح فرهنگ رانندگی است. روانشناسان اعتقاد دارند تا زمانی که اشخاص احساس تعلق به جامعه داشته باشند، خود را بیشتر در حفظ نظم آن سهیم می‌دانند. بنابراین باید با اثرگذاری در تفکر مردم، احساس تعلق به جامعه را در آنان افزون کرد. در همین راستا سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت با توجه به ماموریت خود در زمینه فرهنگ‌سازی و تشویق الگوهای مناسب برای رفتار رانندگان و استفاده توامان از اهرمهای تشویق و تنبیه برای رانندگان، با مشارکت معتمدین تاکسیرانی اقدام به تهیه ساز و کاری برای تعامل با رانندگان کرده است.

در این طرح با همکاری معتمدین خطوط، مجموعه شاخص ها و اقداماتی برای تشویق و یا تنبیه رانندگانی که ضوابط و قوانین را رعایت نکرده و یا اقدامات مفید و خلاقانه‌ای در حمل و نقل شهری انجام می‌دهند، اندیشیده شده است.
 

اصلاح و تجمیع آیین نامه کمیته انضباطی

حوزه اثرگذاری: # فرهنگی # افزایش بهره‌وری

انگیزه: ایجاد انگیزه فعالیت مثبت و اثربخشی مستقیم رفتار در حوزه درآمدی رانندگان

توضیحات: به دنبال ادغام سازمانهای اتوبوسرانی، تاکسیرانی و پایانه‌های مسافربری در سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت، هر کدام از این سازمانها دارای آیین نامه انضباطی منحصر به‌خود بودند که گاه از لحاظ حدت و شدت با یکدیگر تفاوت‌های اساسی داشتند. در دوره جدید با در پیش گرفتن سیاست همسان‌سازی و عدالت محوری در برخورد با رانندگان، این آیین نامه‌ها مورد بازبینی و تجمیع قرار گرفتند. در شیوه جدید تخلفات رانندگان به‌طور یکسان مورد ارزیابی قرار گرفته که با اعمال تعرفه‌های جریمه به تناسب میزان و شدت تخلف، گام‌های مهم و اساسی در راستای عدالت اجتماعی و اثرات آن بر رفاه عمومی و دایره برخورد با شهروندان برداشته شد. خلاصه‌ای از تعداد جلسات و پرونده‌های بررسی شده در این جلسات به شرح جدول زیر می‌باشد. لازم به ذکر است بدلیل نیاز به تصویب و ابلاغ آیین‌نامه مذکور، جلسات کمیته در سال 97 به مدت 4 ماه تشکیل نشد تا بررسی پرونده‌ها بر مبنای آیین‌نامه قانونی صورت گیرد.

ردیف

عنوان

96

97

98 (سه ماهه اول)

1

تعداد جلسات تشکیل شده

90

72

32

2

تعداد پرونده بررسی شده

730

579

258

3

تعداد پرونده ارجاعی به مراجع قضایی

-

5

5

4

تعداد انتقال خودرو به پارکینگ

-

189

252

تاریخ به روز رسانی: 1398/04/26
تعداد بازدید: 993
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal