لوگو1
سازمان تاکسیرانی رشت
۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ آبان
.
gg
معرفی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر

سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر در سال 1395 و با ادغام چهار سازمان حمل و نقل و ترافیک، پایانه‌های مسافری، تاکسیرانی و اتوبوسرانی تشکیل شد. حجم زیاد فعالیت‌های فراوان و گستره فعالیت سازمان جدید، نیازمند فعالیت شبانه‌روزی در راستای ایجاد ساختارهای جدید و منسجم بود که با توجه به تغییرات مداوم مدیریتی در راس سازمان، این امر صورت نگرفت. انباشته شدن مشکلات و مسائل کاری در حوزه پرسنلی تجهیزات، امکانات و مالی، روز‌به‌روز وضعیت بغرنج‌تری را ایجاد می‌کرد. یکی از نمونه‌های بیرونی این عدم سازمان یافتگی، رسیدن تعداد ناوگان اتوبوس فعال شهر رشت با نزدیک به 700 هزار نفر جمعیت به تعداد 5 عدد بود. خوشبختانه در دو سال اخیر به مدد تلاش شبانه‌روزی همه پرسنل سازمان و همکاری شورای محترم شهر، اتفاقات مثبتی در این حوزه افتاده و مردم به مرور از ثمرات مثبت آن بهره‌مند شده‌اند. اتفاقاتی که یکی از مهم‌ترین نمادهای آن، کسب مقام سوم و تجلیل از سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهر رشت در مراسم بزرگداشت هفته حمل و نقل 1397 در وزارت کشور بود.


 
    

در همین دوره و در سال 1397 و پس از ارائه کارنامه عملکرد درخشان سازمان در عرصه کشوری، جناب آقای جبار کوچکی نژاد، نماینده محترم مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، با حضور به همراه جناب آقای اسماعیل حاجی‌پور رییس وقت کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت، در سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت، در جلسه‌ای به تقدیر از فعالیت‌های سازمان در خدمت‌رسانی به مردم پرداخته و طی تقدیر‌نامه‌ای از رییس سازمان تجلیل بعمل آوردند.

 

در سایه اقداماتی که در نزدیک به دو سال اخیر انجام شد، با تجدید نظر جدی در برنامه‌ریزی و شیوه نگرش به افق‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت سازمان، تعداد ناوگان فعال و قابل استفاده اتوبوسرانی رشت از تعداد 5 به 80 دستگاه رسید. سیستم تعمیرات و نگهداری ناوگان به‌روز رسانی و ساماندهی شد، بدهی‌های انباشته، انبار و پرداخت‌های معوقه مورد بازنگری قرار گرفت، و در حوزه ارتباطات برون‌سازمانی، حمل و نقل عمومی و امور فرهنگی گام‌های جدی برداشته شد. ضمن اینکه حوزه بار به عنوان بخش مغفول‌ مانده سازمان در سالهای اخیر، به‌صورت جدی مورد توجه قرار گرفته و فعالیت‌های آن آغاز شد.

در زیر تصویری از رژه‌ 80 دستگاه اتوبوس سازمان در آذر ماه 1397 که به‌منظور نمایش استعداد و توانایی سازمان در ارائه خدمات، و با حضور جمعی از مسئولین شهر شورای اسلامی و شهرداری رشت برگزار شد، مشاهده می شود.

 
تاریخ به روز رسانی: 1398/04/26
تعداد بازدید: 2028
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal