لوگو1
سازمان تاکسیرانی رشت
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۲ تير
.
gg
مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر در صحن شورا خبر داد: رژه اتوبوس های جدید در روز حمل و نقل/ اتوبوسرانی در روز حمل و نقل و روز رشت به شهروندان خدمات رایگان می دهد 1397/09/22
مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر در صحن شورا خبر داد: رژه اتوبوس های جدید در روز حمل و نقل/ اتوبوسرانی در روز حمل و نقل و روز رشت به شهروندان خدمات رایگان می دهد
به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت - عصر روز دوشنبه 19 آذر ماه و در شصت و ششمین جلسه شورای شهر رشت، رئیس سازمان حمل و نقل و بار مسافر از افزایش 80 دستگاه اتوبوس خبر داد و گفت: بمناسبت روز 26 آذر روز حمل و نقل و 12 دی روز رشت، اتوبوسرانی با مصوبه شورای شهر به شهروندان خدمات رایگان می دهد.
فاطمه شیرزاد، بخشی از وصیت نامه شهید غزنوی را قرائت کرد و یاد همه شهدا را گرامیداشت.
رئیس شورای شهر رشت، گفت: در پروژه های سرمایه گذاری نیازمند اتخاذ تصمیم های اساسی هستیم و با توجه به تدوین بودجه سال آتی لازم است، اولویت های شورا برای بودجه سال آتی نیاز سنجی شود.
سید امیر حسین علوی تاکید کرد: امروز می باید در مورد پروژه های سرمایه گذاری به نتیجه برسیم.
در این جلسه، رئیس شورا از افزایش 80 اتوبوس حمل و نقل درون شهری خبر داد.
در این زمینه، پیمان پارسا، مدیر سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری با حضور در صحن شورا، با اشاره به برنامه های روز حمل و نقل گفت: 26 آذر روز حمل و نقل و 12دی به مناسبت روز رشت، خدمات اتوبوسرانی به شهروندان رایگان خواهد بود.
وی افزود: درآمد حاصل از هر روز خدمات اتوبوسرانی، 6 میلیون تومان می باشد.
وی ابراز کرد: 80 اتوبوس جدید در روز حمل و نقل رژه می روند و از همان روز فعالیت اتوبوس ها آغاز می گردد.
علوی پیرامون جذب راننده جدید گفت: نباید نیروی جدیدی به شهرداری تحمیل گردد و نیروهایی که قرار است بکارگیری شوند، راننده هایی باشند که در بخش های دیگر مشغول فعالیت هستند.
رئیس شورا با اشاره به درخواست رئیس سازمان حمل و نقل تصریح کرد: نیاز به 100 نفر نیروی جدید هست، این جذب نیروی جدید، هزینه زیادی به شهرداری تحمیل می کند و افزون بر 3 میلیون در ماه هزینه دارد و مراجعان زیادی هم تقاضای اشتغال راننده دارند.
وی افزود: در 5 سال اخیر بیش از 600 نیرو به شهرداری اضافه شده و هزینه حقوق و دستمزد افزایش چشمگیری داشته است. راهکاری پیشنهاد دهید که هزینه بیشتری به شهرداری تحمیل نگردد.

رئیس سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری گفت: حداقل 80 نیرو با ورود اتوبوس های جدید نیاز داریم. ضمن استفاده از نیروهایی که موجودند، تلاش ما بازگرداندن راننده هایی است که به بخش های دیگر رفتند.
پیمان پارسا بر برون سپاری خدمات تاکید کرد و افزود: با توجه به افزایش ناوگان، تنها راهکار، برون سپاری خدمات اتوبوسرانی است و گرنه اتوبوس های با استهلاک، رو به ریزش خواهند بود. وی ادامه داد: لایحه بهره وری و پشتیبانی خدمات اتوبوسرانی را به شورا ارسال کنیم و یک شرکت هم اعلام آمادگی کرده و می توان از 6 صبح تا 12 شب خدمات به شهروندان داد.
در این واگذاری، با مالکیت اتوبوس با شهرداری و جای پارک و تبلیغات را به شرکت داده و هزینه راننده، استهلاک و بیمه بر عهده شرکت خواهد بود و بصورت ماهانه یارانه ای هم به شرکت می دهیم.

فرهام زاهد نیز با تاکید بر استفاده از نیروهای موجود گفت: نباید اجازه داد، روابط موجب جذب نیروی جدید و جابجایی نیروهای سفارشی گردد.
رمضانپور، هم گفت: اگر قرار است برون سپاری خدمات شود، اجازه ورود نیروی جدید داده نشود. ظلم به شهرداری و شهروندان است. امروز بیش از نیروهای رسمی نیروهای شرکتی داریم، بنابراین باید از همین نیروهای موجود استفاده شود و هزینه شهرداری افزایش نیابد.
عضو شورا ادامه داد: کشور ما خیر لازم را در واگذاری به بخش خصوصی ندیده اند و به کارگران شرکتی اجحاف می شود.
بهراد ذاکری با تجلیل از رییس سازمان حمل و نقل ادامه داد: از زمان انحلال سازمان موتوری، کارشناسی بر ماشین های شهرداری صورت نمی گیرد. لازم است در تحویل خودرو به راننده ها و تعمیر ماشین ها و ... کارشناسی لازم صورت گیرد.
عضو شورا تاکید کرد: لیست همه راننده های پایه یک که از ابتدا ی شورای چهارم تاکنون جذب شده اند، به شورا ارائه شود و با لحاظ اولویت سن و سلامت موضوع بررسی گردد.
رئیس شورا نیز ابراز کرد: سازمان حمل و نقل برای راه اندازی اتوبوس های جدید، فعلا راننده جدید جذب نکند و با مدیریت پرسنل موجود، اتوبوس های جدید فعال گردد
تعداد بازدید: 330
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal